TECHNOLOGIE

Zpracování titanu

 

Kvalitní zpracování titanu je základ. Přesně víme, jaké nástroje jsou pro dokonalé zpracování potřeba. Známe nejhlubší tajemství, abychom mu dali správnou podobu a využili veškeré jeho funkce.

To je také důvod proč právě flexové stranice jsou vyrobeny z materiálu Beta Titan (slitina titanu, vanadu a hliníku), zatímco očnice jsou z čistého titanu. Jsme schopni najít dokonalou rovnováhu mezi technologií, uměním a designem.

Titan je speciální netoxický a hypoalergení materiál s jedinečnými vlastnostmi, který se velmi hodí na výrobu brýlových obrub. Brýlové obruba z titanu je o 48% lehčí než brýlová obruba z niklu/stříbra. Vzhledem k lehkosti a mechanickým výkonům je to materiál s nejlepším poměrem pevnosti a hmotnosti.

Jedná se o kombinaci komfortu a designu vážící pouze 2,4 g. Pojmy lehkost a síla dostávají u obrub Blackfin úplně nové smysly.


BLACKFIN Nano-Plating

  

Blackfin Nano-Plating je proces, který je vymyšlen a patentován naší společností za pomoci našich technologických partnerů. Celý proces probíhá ve vakuu. Důležitým prvkem je proces sublimace - tzn. povrch obruby se přemění do plynného skupenství a barva se pak přímo nanáší na obrubu do té doby, než je barva kompletní.